„Най-точният икономист в света“ вижда три сценария за изборите в САЩ

„Най-точният икономист в света“  вижда три сценария за изборите в САЩ

„Най-точният икономист в света“ Кристоф Баро посочи три вероятни изхода от изборите в САЩ, като според него най-голям шанс за победа има кандидатът на републиканците Доналд Тръмп. За това пише изданието Business Insider.

Ако се реализира първият сценарий, отбелязва той, кандидатът на демократите Камала Харис ще спечели благодарение на разделението в Конгреса на САЩ. На икономическия фронт в такъв случай най-вероятно почти нищо няма да се промени за Съединените щати .

При втория сценарий, отбеляза икономистът, бившият президент Доналд Тръмп ще спечели, но също „с разделен Конгрес“. Това би ограничило възможностите му да намали данъците за корпорациите и домакинствата.

„Третият сценарий е победа на Тръмп с подкрепата на републиканците, което според Баро е най-вероятният резултат“, пише изданието.

При този сценарий Баро очаква републиканците да запазят мнозинство в Сената на САЩ. Според икономиста в този случай Тръмп ще има възможност да изпълни предизборните си обещания, което може да го принуди да се съсредоточи повече върху вътрешната, а не върху външната политика. Според него това ще има положително въздействие върху икономическия растеж в САЩ в краткосрочен план, като през 2025 г. БВП ще се повиши с 2,1-2,3%.

Business Insider отбелязва, че Баро е „най-точният икономист в света“. Изданието пише, че прогнозите му отчитат резултатите от изборите, надзора на Конгреса и икономическите последици. Методологията на Баро използва икономически данни, ретроспективни тестове и пазарни проучвания, за да изготви точни прогнози.


 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Как ще се плащат данъците след въвеждане на еврото
Времето: Променлива облачност и силен вятър
Генералният секретар на НАТО отхвърля идеята за отделяне на ЕС от САЩ в сферата на отбрана
Съветът за сигурност на ООН с извънредно заседание
Financial Times: Мошеници доказват с AI „автентичност“ на произведения на изкуството през застрахователи
Последната сделка на Nvidia има една единствена цел – запазване на доминацията в AI
Дронове нарушиха дейността на летището в германския град Хановер