Нови 311 хиляди работни места отворени в САЩ през февруари

Нови 311 хиляди работни места отворени в САЩ през февруари

Работните места  в икономиката на САЩ са се увеличили с 311 хил.  през февруари 2023 г., съобщават от Министерството на труда. Според ревизираните данни през януари показателят се е увеличил с 504 хил. работни места , а не с 517 хил., както беше съобщено по-рано.

Междувременно безработицата в САЩ се повиши до 3,6% през февруари от 3,4% през януари. Анализаторите не очакваха този показател да се промени.

През предходните шест месеца американската икономика е добавяла средно 343 000 работни места на месец. В частния сектор броят на работните места през февруари се е увеличил с 265 000, а в обществения - с 46 000.

Значителен ръст има в бизнеса с отдих и хотелиерство (+105 000 работни места), кетъринг (+70 000) и търговия на дребно (+50 000). В преработващата промишленост работните места са намалели с 4000.

Средното почасово заплащане в частния сектор през февруари е нараснало с 0,2% спрямо предходния месец - до 33,09 долара. Темпът на нарастването му е най-нисък за годината, като през януари той възлиза на 0,3%. На годишна база показателят нараства с 4,6% (4,4% през януари).

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Островът Ташироджима: Царството на котките
Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт
От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
Цената на златото за първи път премина прага от 4 000 долара