Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Първият кръг от преговорите за митата между САЩ и Япония завърши без конкретни резултати
Първият кръг от преговорите между САЩ и Япония за възможно намаляване на американските мита за внос приключи без подписване на споразумение, съобщава Bloomberg. „Разговорите не доведоха до незабавно прекратяване на митата, но тече подготовка за втори кръг от преговори по-късно този месец“, се казва в съобщението, което цитира изявление на японския преговарящ министър на икономическото възстановяване Риосей Аказава. Японският премиер Шигеру Ишиба каза в четвъртък, че двустранните тарифни преговори с Вашингтон ще бъдат трудни, предаде агенция Киодо.
"Въпреки че предстоящите преговори няма да бъдат лесни, президентът Тръмп каза, че дава приоритет на преговорите с Япония. Добре е, че последната среща постави основата за следващия кръг", каза Ишиба пред репортери, след като беше информиран за резултата от първия кръг. „Предвид напредъка на министерско ниво, искам да посетя Съединените щати, за да се срещна с президента Тръмп в най-подходящия момент“, добави японският премиер.
Тръмп на свой ред отчете напредък в преговорите. „Беше чест просто да се срещна с японската търговска делегация. Голям напредък“, написа той в Truth Social. NBC съобщи, че президентът по-рано е казал, че японски официални лица ще дойдат в Белия дом, "за да обсъдят митата, цената на военната подкрепа и справедливата търговия". Според телевизионния кнал, Тръмп е присъствал на среща с японците, заедно с министъра на финансите на САЩ Скот Бесент и министъра на търговията Хауърд Лътник.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Френският парламент: Лувърът е пренебрегнал сигурността преди обира през октомври
Любопитно |ЕС към Лондон: Смекчете „червените линии“, ако искате истинско сближаване
ЕС |Още един: Доставчик на кетамин за звездата от „Приятели“ Матю Пери беше осъден в САЩ
Свят |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Премиерът: Тепърва започва същинската работа за набелязване на конкретни мерки с цените
България |Glovo е ключов фактор за навлизането на електронната търговия в местната икономика
Компании | Advertorial |Новата динамика на пазара на труда: къде всъщност се разминават очакванията
Икономика |Приеха на първо четене промените в Закона за защита на потребителите
България |На днешната дата, 14 май. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Нови валежи в следобедните часове
България |Тайната на изключителната креативност
Техники за успех |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.