Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Страните от ОПЕК+ не очакват промени в плана за действие на картела
Членовете на ОПЕК+ не очакват министерският мониторингов комитет на картела да предложи промени в политиката от третото тримесечие, съобщава Bloomberg.
Осем държави от ОПЕК+ се споразумяха в началото на юни постепенно, на месечна база, да отменят ограниченията си за производство на петрол от 2,2 милиона барела на ден от октомври 2024 г., но са готови да спрат увеличаването на производството или дори да го намалят отново в зависимост от пазарната ситуация.
Министерският мониторингов комитет (JMMC), съпредседателстван от представители на лидерите на сделката - Русия и Саудитска Арабия, се събира на всеки два месеца, за да оцени пазарната ситуация. Следващото заседание е насрочено за 1 август.
Неназовани делегати от ОПЕК+, интервюирани от Bloomberg, не очакват комисията да предложи промени в предложените действия.
Фючърсите на петрола Brent са се върнали до около 85 долара за барел, което отслаби необходимостта спешно да се промени нещо в политиката на алианса. Това все още ще остави на ОПЕК и нейните съюзници още няколко седмици, за да решат дали да продължат да увеличават доставките - теоретично, докато разпределението на товарите за клиентите не бъде определено в началото на септември, посочва Bloomberg.
„ОПЕК+ вероятно ще изчака и ще види дали дългоочакваното увеличение на търсенето това лято ще се материализира, преди да вземе каквито и да е производствени решения. Консенсусът е, че ако търсенето се повиши през втората половина на годината, ОПЕК+ ще бъде в състояние да намали ограниченията, започвайки през октомври“, казва Хорхе Леон, старши вицепрезидент на консултанта Rystad Energy AS.
„Все още не смятам, че пазарът ще бъде достатъчно силен за достатъчно дълго време, за да оправдае навлизането на значителни обеми от ОПЕК“, каза пред Bloomberg Алдо Спаниер, стоков стратег в BNP Paribas.
Ден преди това руският президент Владимир Путин проведе телефонен разговор с престолонаследника на Саудитска Арабия Мохамед бин Салман Ал Сауд, по време на който „бе отбелязано значението на продължаването на тясната координация в рамките на ОПЕК+, за да се осигури стабилност на енергийния пазар“.
Ключови думи
|
|
Първи данни след вота: Прогресивна България печели близо 40%, ГЕРБ и ПП-ДБ втори и трети
Политика |Тръмп изпраща делегация в Пакистан за нов кръг преговори с Иран
Свят |Папа Лъв призова анголците да преодолеят дълбоките си разделения
Свят |Тръмп: Иран е нарушил сериозно примирието, но мирно споразумение все още е възможно
Свят |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.