ЕС удари модната къща Pierre Cardin и лицензополучател с антитръстова глоба от $6 млн.

Икономика

Европейската комисия съобщи, че е наложила глоба от общо 5,7 милиона евро (6 милиона долара) на френската модна къща Pierre Cardin и германския производител на дрехи Ahlers за нарушаване на антитръстовите правила на ЕС, предаде Ройтерс.

Комисията каза, че компаниите между 2008 г. и 2011 г. са имали антиконкурентни споразумения, за да предпазят Ahlers от конкуренция в европейските страни, където притежават лиценз на Pierre Cardin.

Ходът на Европейската комисия, която действа като орган за налагане на конкуренцията в ЕС, последва зорните нападения срещу Pierre Cardin през 2021 г. и обвиненията, наложени срещу компанията миналата година.

„Тези незаконни практики пречат на търговците на дребно да могат свободно да доставят продукти в държави-членки на по-ниски цени и изкуствено разделят вътрешния пазар“, каза комисията.

 Pierre Cardin  беше глобена с 2,2 милиона евро, докато Ahlers трябва да плати 3,5 милиона евро.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Съоснователят Anthropic призова за външен контрол върху изкуствения интелект
Най-малко 120 училищни директори в испанската област Валенсия подадоха оставки
Защо не е добра идея да карате със зимни гуми през лятото?
Плажовете на Халкидики премахват практиката чадър и шезлонг срещу едно кафе
Financial Times: ЕС отказа достъп на британски стоки до единния си пазар
Звездите за бизнеса от 25 до 31 май: Време за бързи решения и повече динамика
Музеите в Англия се противопоставят на предложението за входна такса за чуждестранни туристи