Honda изтегля 200 000 коли, произведени в Китай, заради проблеми със спирачките

Икономика

Японският автомобилен производител Honda Motor Co изтегля повече от 200 000 автомобила, произведени в Китай, поради проблеми със спирачните сензори.

По-специално, около 106 000 хибридни превозни средства, произведени от октомври 2018 г. до септември 2020 г. от съвместното предприятие на Honda с китайската Dongfeng Motor Group Co., ще бъдат изтеглени. Това съобщи Държавната администрация за регулиране на пазара (SAMR) на Китай.

В допълнение, 95 000 автомобила, произведени от съвместното предприятие на Honda с Guangzhou Automobile Group Co., също се изтеглят.

Двама китайски партньори на японска компания ще сменят дефектните компоненти в изтеглените автомобили.

През последната фискална година, завършваща през март, съвместните предприятия на Honda в Китай са произвели 1,62 милиона автомобила, което е спад от 14% спрямо година по-рано.

Акциите на Honda паднаха с 0,2% по време на търговията в четвъртък. От началото на тази година стойността им е намаляла с 6%.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Big Brother: Microsoft добавя към Teams функция за засичане на местоположението на служителите
Нарендра Моди: Индия и Европейският съюз сключиха споразумение за свободна търговия
Председателят на парламента Рая Назарян отказа да бъде служебен премиер
Франция забранява социалните мрежи за деца под 15 години
Разчистване: Заместник на Си Дзинпин е обвинен в предаване на данни за китайски ядрени оръжия на САЩ
Мълния удари над 70 души на митинг в подкрепа на осъдения бивш президент на Бразилия Болсонаро
Новата икономика: Фармацевтичните компании се обръщат към AI, за да ускорят изпитванията и регулаторните процедури