Илон Мъск: Tesla стъпва в Индия възможно най-скоро

Икономика

Производителят на електрически автомобили Tesla ще бъде в Индия "веднага щом е възможно". Това заяви собственикът на компанията Илон Мъск след срещата си с индийския премиер Нарендра Моди, който е на държавно посещение в САЩ, съобщи BBC.

„Уверен съм, че Tesla ще бъде в Индия и ще го направи възможно най-скоро,“ каза още Илон Мъск.

Индийското правителство обяви, че е поканило Илон  Мъск да проучи възможностите за инвестиции в електрическата мобилност и търговския космически сектор. Илон Мъск отговори, че "се опитва да намери правилния момент", за да се случи това.

Срещата на Наренда Моди  с Илон Мъск,  който притежава и Twitter, дойде дни след като съоснователят на Twitter Джак Дорси обвини Индия, че е заплашила да затвори платформата, тъй като не е изпълнила нейните заповеди за премахване на съдържание от уебсайта.

Твърденията на Джак Дорси, направени в интервю за независимо новинарско шоу, бяха категорично отречени от индийското правителство, което ги нарече „откровена лъжа“.

Илон Мъск пък коментира, че Twitter не е имал друг избор, освен да се подчини на местните власти или „ще бъдем затворени“.

„Ще направим всичко възможно, за да предоставим възможно най-свободното слово според закона“, каза още Мъск.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Ватикана ще изгради централа за възобновяема енергия за 100 млн. евро
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята