iPhone на Apple за първи път стана най-продаваният смартфон в Китай

Икономика

Компанията Apple за първи път заема първо място по продажби на смартфони в Китай, заемайки пазарен дял от 17,3%. през 2023 г. Това съобщи американската аналитична агенция IDC, позовавайки се на свои изчисления.

„Издигането на Apple до номер едно през 2023 г. бележи огромен успех за американската компания“, каза старши анализаторът на IDC China Артър Гуо. Извън списъка са китайските производители Honor (17,1% от общите продажби на смартфони в страната), OPPO (16,7%), Vivo (16,5%) и Xiaomi (13,2%).

Както посочва агенцията, през 2023 г. Китай като цяло претърпя спад в продажбите на мобилни устройства, пазарът се сви с 5% в сравнение с година по-рано. Негативната динамика на пазара се свързва с бавното икономическо възстановяване след пандемията и „мудното вътрешно търсене“. В същото време през четвъртото тримесечие се наблюдава скок в продажбите на смартфони в цялата страна.

Освен това IDC обръща внимание на завръщането на Huawei в конкуренцията, която през разглеждания период проби в топ 5 на производителите на смартфони след повече от две години изоставане от основните играчи на пазара.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"