Компанията на Джорджо Армани е глобена с 3,5 милиона евро за непрозрачна търговска политика

Икономика

Италианската антимонополна агенция /Antitrust/ глоби компанията на модния дизайнер Джорджо Армани с 3,5 милиона евро, съобщи агенция ANSA. Както е посочено в съответното изявление на регулатора, компанията, която се занимава с производството на няколко линии под марката Armani, води непрозрачна търговска политика, „която вкарва в заблуждение и подвеждане по въпросите на социалната отговорност и етиката“.

 Това се отнася по-специално до гаранциите за правата на работниците в наемни и второстепенни предприятия, работещи по поръчки. По-рано компанията Armani Operations, контролирана от Giorgio Armani S. p. A., беше заподозряна в експлоатация на труд при организирането на производството на редица продукти. 

Armani е една от малкото италиански марки, които не са продадени на чуждестранни инвеститори. Джорджо Армани, който навърши 91 години на 11 юли, е един от най-богатите хора в Италия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
Института за изследване на войната: Доверието към Путин спада
Времето: Днес ще бъде предимно слънчево
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Папа Лъв XIV: Онези, „които имат властта да започват войни“, да „изберат мира“
Египет минава на дистанционна работа всяка неделя заради енергийната криза