Най-голямата банка в Сингапур заменя с изкуствен интелект 4 хиляди служители

Най-голямата банка в Сингапур заменя с изкуствен интелект 4 хиляди служители

Изпълнителният директор на на най-голямата сингапурска банка DBS Group Пиюш Гупта заяви, че през следващите три години компанията му ще съкрати около 4 хиляди извънщатни и на временен трудов договор служители. Всички те ще бъдат заменени от изкуствен интелект, съобщава Bloomberg.

Най-голямата банка в Югоизточна Азия има персонал от около 41 хиляди души. Други 8–9 хиляди души са наети на свободна практика и временни договори. Банката потвърди, че обявените съкращения за замяна с изкуствен интелект няма да засегнат служителите на компанията на пълно работно време.

По-рано анализаторите на Bloomberg Intelligence публикуваха прогноза, в която казаха, че банките по света ще съкратят до 200 хиляди работни места през следващите три до пет години, заменяйки хората с изкуствен интелект. Това са приблизително 3% от хората, заети в световния банков сектор. В същото време една четвърт от топ мениджърите на банки, участвали в проучването на Bloomberg Intelligence, смятат, че персоналът ще бъде намален през следващите години с много повече, дори с 5-10%.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Заради западните санкции: Рекордни обеми петрол се съхраняват на танкери
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Уникална колекция от 46 жълти Ferrari-та отива за продажба на търг
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
EК временно спира изплащането на 215 млн. евро от Плана за възстановяване и устойчивост на България
Разузнаването на Южна Корея успя да измери пулса на лидера на Севера Ким Чен Ун
Три начина да подобрите качеството на вашите идеи
Гърция се опитва да изкара празните жилища на имотния пазар