OpenAI изкупи архивите на най-големите вестници в САЩ, за да подобри изкуствения интелект

OpenAI изкупи архивите на най-големите вестници в САЩ, за да подобри изкуствения интелект

Компанията OpenAI, разработчик на изкуствен интелект, обяви многогодишно лицензионно споразумение с медийния конгломерат News Corp, собственик на издания като The Wall Street Journal, New York Post и The Daily Telegraph. Съгласно условията на сделката, която струва на OpenAI 250 милиона долара през следващите пет години, компанията ще има достъп до архиви и текущи публикации на изданията на News Corp. По този начин компанията ще обучи своите модели за изкуствен интелект и ще предоставя отговори на потребителите, съобщава The Verge.

Освен това OpenAI ще получи достъп до издания като Barron's, MarketWatch, Investor's Business Daily, FN, Sunday Times, The Sun и The Australian. News Corp също така ще сподели своя „журналистически опит“ с новия партньор, за да гарантира, че невронната мрежа на издуствения интелект да работи с високо ниво на качество. Това не е първият път, когато OpenAI сключва подобни споразумения с големи издатели. Преди това компанията подписа подобни сделки с Associated Press, Financial Times, Dotdash Meredith (която притежава списание People) и Axel Springer (която притежава Politico).

Някои медии обаче съдиха OpenAI и неговия партньор Microsoft, обвинявайки ги в нарушаване на авторски права при обучение на модели на изкуствен интелект, използвайки техни материали. Сред тях са New York Times, New York Daily News, Chicago Tribune и The Intercept. По този начин новото лицензионно споразумение с News Corp ще позволи на OpenAI да засили позициите си на пазара на ИИ и да продължи да развива своите технологии, използвайки богат източник на информация от архиви и актуални публикации на водещи световни медии.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Киев: Русия е струпала 110 000 войници близо до стратегически важен украински град
Футболната звезда Килиан Мбапе подаде жалба в прокуратурата за морален тормоз в ПСЖ
В Будапеща ще се състои ежегодният гей парад въпреки официалната забрана
Върховният съд на САЩ разшири властта на Тръмп - и той възнамерява да се възползва от това
Джеф Безос се ожени за Лорън Санчес на пищна церемония във Венеция
Времето: Жълт код за интензивни валежи в 23 области в страната
Германски надзоорен орган иска Apple и Google да блокират DeepSeek
Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания