Основният авиопревозвач на Хонконг купува 30 самолета Airbus A330-900, има опция и за още 30

Основният авиопревозвач на Хонконг купува 30 самолета Airbus A330-900, има опция и за още 30

Компанията Cathay Pacific планира да закупи най-малко 30 самолета Airbus A330-900 за 85,76 милиарда хонконгски долара или около 11 милиарда долара, съобщава в. „Standard“.

Според изданието покупките ще се извършват през следващите седем години. Доставките на първия самолет се очакват през 2028 г., а последният ще бъде получен до края на 2031 г. Споразумението предвижда и опция за закупуване на 30 допълнителни самолета.

Авиокомпанията планира да разшири своя флот, за да достигне нивата отпреди пандемията. Според авиопревозвача, за това ще са му необходими 3400 пилота. В момента компаията разполага с 3100 пилота, като други 300 преминават програма за обучение.

Копанията Cathay Pacific (CPA) е основният превозвач на Хонконг с централен офис и основен център, разположен на международното летище в Хонконг. Операциите на авиокомпанията и нейните дъщерни дружества имат планирани пътнически и товарни услуги до над 190 дестинации и повече от 60 страни по света. Така Cathay Pacificсе явява една от най-големите авиокомпании в Азия. В края на 2023 г., за първи път след пандемията, тя регистрира печалба от 9,79 милиарда хонконгски долара или около $1,26 милиарда.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Президентът призова: Оставка на кабинета и предсрочни избори
Васил Терзиев: Маскираните провокатори не са лицето на протестиращите
България на протест: Десетки хиляди изпълниха центъра на София и големите градове (ОБЗОР)
Д-р Стояна Нацева: Българката, която превръща човешката трансформация в стратегически ресурс за лидерство и бизнес
Бораут – тенденцията на работното място, която може да навреди на бизнеса ви
Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
На днешната дата, 2 декември. Рождениците днес
Швейцарците отхвърлиха предложения данък за свръхбогатите