Rheinmetall отвори завод за ремонт на бронирана техника в Украйна

Rheinmetall отвори завод за ремонт на бронирана техника в Украйна

Германската оръжейна компания Rheinmetall откри в Украйна предприятие за ремонт и производство на бронирани превозни средства, съобщи украинското министерство на стратегическите индустрии, предаде ДПА.

Сервизният център, съвместно предприятие на Rheinmetall  и украинска партньорска компания, ще улесни бързия ремонт и поддръжка на германската техника в Украйна, съобщи министерството.

"Създаването на съвместно производствено съоръжение с  Rheinmetall е не само стъпка към победата на Украйна, но и важен етап в развитието на арсенала на свободния свят“, заяви министър Олександър Камишин в изявление.

Германската компания доставя на Украйна оръжия за войната срещу Русия, която започна през февруари 2022 г. Продуктите му включват бойни машини на пехотата  Marder и  танкове "Leopard.

В съоръжението ще работят украински специалисти, а представители на германската компания ще осъществяват технически надзор, се посочва в съобщението, цитирано от ДПА и БТА.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Киев: Русия е струпала 110 000 войници близо до стратегически важен украински град
Футболната звезда Килиан Мбапе подаде жалба в прокуратурата за морален тормоз в ПСЖ
В Будапеща ще се състои ежегодният гей парад въпреки официалната забрана
Върховният съд на САЩ разшири властта на Тръмп - и той възнамерява да се възползва от това
Джеф Безос се ожени за Лорън Санчес на пищна церемония във Венеция
Времето: Жълт код за интензивни валежи в 23 области в страната
Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания
Германски надзоорен орган иска Apple и Google да блокират DeepSeek