Шефът на Google предупреди служителите да се подготвят за трудна 2025 г.

Шефът на Google предупреди служителите да се подготвят за трудна 2025 г.

Изпълнителният директор на Google Сундар Пичай каза пред  служителите на овогодишна спеща, че 2025 г. ще бъде повратна точка в развитието на изкуствения интелект. Залозите са високи, каза той, и Google е изправен пред значителни предизвикателства - ожесточена конкуренция, антитръстови разследвания и необходимостта да се запази лидерството в една бързо развиваща се индустрия, съобщава CNBC.

Пичай подчерта важността на ускоряването на темпото на развитие и решаването на належащите потребителски проблеми. Компанията е под натиск от съдебни дела. През август Google беше призната за виновна в незаконно поддържане на монопол на пазара при търсачките, а Министерството на правосъдието на САЩ поиска анулиране на проекта Chrome. Антимонополни претенции са предявени и от британските власти. Тези производства, според Пичай, са свързани с мащаба на бизнеса на Google и влиянието на технологиите върху обществото.

Въпреки господството си на пазара на търсачки, появата на генеративния изкуствен интелект доведе до появата на силни конкуренти като OpenAI и Perplexity. Google посреща това предизвикателство, като се фокусира върху големия си езиков модел Gemini, който планира да привлече повече от половин милиард потребители. Пичай призна, че Google може малко да изостане от конкурентите си през 2025 г., но изрази увереност в създаването на най-добрия продукт на пазара. Съоснователят на DeepMind Демис Хасабис представи планове за създаване на универсален ИИ помощник -  Project Astra , който се очаква да бъде актуализиран през първата половина на 2025 г. Той също така увери, че Google няма планове да въведе платен абонамент, подобен на предлагания от OpenAI.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

80-годишна жена почина, забравена на остров от круизен кораб
Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Наталия Киселова подаде оставка като председател на НС, замени я Рая Назарян
Тръмп изрази съжаление, че не може да се кандидатира за трети мандат
ЕЦБ гледа на 2029 г. като потенцилен период за стартиране на дигиталното евро
Бизнес перспективи: AI и онлайн пазаруването или как се пристрастяваме към Shein и Temu
Кеш, злато, облигации или акции - какво показват уроците на историята?
Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро