Shell продава подразделение за доставка на енергия във Великобритания и Германия

Икономика

Shell Plc продава подразделение за доставка на дребно на електроенергия и газ във Великобритания и Германия на британската Octopus Energy Group Ltd. Сумата на сделката не се оповестява. Shell заяви, че очаква да я приключи през четвъртото тримесечие на 2023 г.

Продажбата означава, че Shell ще напусне пазара на директни доставки на електроенергия и газ за домакинствата. Shell Energy Retail Ltd. във Великобритания и Shell Energy Retail GmbH в Германия обслужваха общо около два милиона клиенти. Всички те ще продължат да бъдат обслужвани по същите тарифи.

С присъединяването на новия главен изпълнителен директор Ваел Саван към компанията през 2023 г. Shell се опитва да се съсредоточи върху основните си операции в стремежа си да увеличи възвръщаемостта за инвеститорите.

"Компанията приоритизира страните, проектите и областите, които могат да осигурят най-висока възвръщаемост", заяви изпълнителният вицепрезидент на Shell Energy Стив Хил.

Shell и Octopus подписаха и меморандум за разбирателство, съгласно който ще проучат възможностите за сътрудничество в областта на инфраструктурата за зареждане. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Домът на рок легендата Ози Озбърн се продава за 17 милиона долара в Лос Анджелис
САЩ и Иран се споразумяха за двуседмично прекратяване на огъня и план за отваряне на Ормузкия проток
Времето: Жълт код за силен вятър е обявен в цялата страна
Саркози оспорва вината си по делото за Кадафи: „Дължа истината на Франция“
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно
Испански политици в спор за преместването на „Герника“ на Пикасо
На днешната дата, 8 април. Рождениците днес
Изкуственият интелект поглъща трафика на уебсайтовете