Топ мениджъри в германски стоманодобивен гигант напуснаха заради сделка с чешки милиардер

Топ мениджъри в германски стоманодобивен гигант напуснаха заради сделка с чешки милиардер

Повечето от топ мениджърите на ThyssenKrupp Steel, подразделението за производство на стомана на концерна ThyssenKrupp, подадоха оставки поради несъгласие с политиката на управление. По-специално генералният директор на подразделението Бернард Осбург, ръководителят на надзорния съвет Зигмар Габриел и петима други високопоставени служители подадоха оставки заради купуването на дял в Thyssenkrupp Steel от чешкия милиардер Даниел Кржетински и промените, започнали във връзка със сделката.

През април стана известно, че енергийният холдинг EP Corporate Group на Даниел Кжетински се е съгласил да закупи 20% дял в ThyssenKrupp Steel с възможност в бъдеще да го увеличи до 50%. Конфликтите възникнаха във връзка с плановете за преструктуриране на компанията, които включват съкращения, намаляване на производството, намаляване на разходите и други мерки.

Според Зигмар Габриел на тези дискусии им липсва "професионализъм" и "отворено обсъждане". Синдикатът на металурзите IG Metall също се противопостави на новата политика на ръководството на концерна. Според ръководителя на местното подразделение Курт Гийслер, решенията на ръководството на ThyssenKrupp „доведоха компанията до безпрецедентен хаос“.

След това, според мениджърите на ThyssenKrupp Steel, главният изпълнителен директор на ThyssenKrupp Мигел Лопес стартира „безпрецедентна кампания“ срещу ръководството на стоманодобивното подразделение.

ThyssenKrupp е най-големият производител на стомана в Германия. Подразделението за метали на компанията търпи редовни загуби през последните години поради засилената конкуренция от азиатските производители, нарастващите цени на електроенергията и спадащото търсене на фона на забавящата се световна икономика. През февруари станаха известни плановете за мащабно преструктуриране на подразделението.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Руски изтребител опасно близо до разузнавателен самолет на САЩ над Черно море
Лаборатория за иновации отвори врати в Софийския университет
Коучинг срещу професионалното прегряване
Спасители помогнаха на неподвижен младеж да види залеза на Мусала
С между 6 и 9 лева по-високи сметки за газифицираните домакинствата от април
Holiday Heroes опаковаха и доставиха 5183 празнични пакети на семейства в нужда
Какъв цвят е името ви? Проверете и вижте какво говори за вас
Сръбската обществена телевизия почти спря излъчване заради продължителна блокада