TotalEnergies и Petrobras разширяват петролните си полета в Бразилия

TotalEnergies и  Petrobras разширяват петролните си полета в Бразилия

TotalEnergies и Petrobras са решили да започнат разширяването на две петролни полета в Бразилия, обяви днес в комюнике френският гигант, цитиран от Франс прес. 

TotalEnergies " бележи "силен растеж" в латиноамериканската страна.

TotalEnergies  с Petrobras и партньорите им "взеха окончателно инвестиционно решение за вторите фази на развитие" на двете полета Атапу и Сепия, разположени край бреговете на Сао Паулу и Рио де Жанейро.

Петролните полета се експлоатират от двете компании  от 2020 и 2021 г. и имат производствен капацитет от 150 000 и 180 000 барела дневно.

Производственият капацитет ще е 225 000 барела дневно от поле за втората фаза на развитие, като се планира да започне да работи ефективно "от началото на 2029 година".

"Решението за пускането на "Сепия 2" и "Атапу -2" бележи нов етап от нашето силно развитие в Бразилия", отбеляза Никола Терас, директор проучване-производство на групата.

"Сепия 2" и "Атапу 1" ще допринесат за поддръжката на производството на TotalEnergies в тази ключова страна на равнище от над 200 000 барела дневно", добави той, цитиран в комюникето.

TotalEnergies  притежава съответно 15 на сто и 16,9 на сто в полетата на "Атапу" и "Сепия", които се оперират от "Петробрас" (която притежава 65,7 на сто и 55,3 на сто).

Shell държи 16,7 на сто от "Атапу", докато Petronas и QatarEnergy имат по 12,7 на сто всеки от "Сепия".

Миналата седмица TotalEnergies обяви пускането на нов петролен проект, разположен по крайбрежието на Ангола. чието производство трябва да започне през 2028 г., като целта е да достигне "плато от 70 000 барела петрол дневно", припомня Франс прес, цитирана от БТА.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Държавният департамент на САЩ одобри продажба на въоръжение на България за 620 млн. долара
Зеленски обяви, че следващият кръг мирни преговори между Украйна и Русия ще бъде в сряда
Град Ню Йорк и щатът Ню Джърси очакват 3,3 млрд. долара приходи от Световното първенство по футбол през 2026 г.
Слънце и жега: Термометрите удрят 42° във вторник
Най-опасният престъпник на Еквадор беше предаден на властите в САЩ
Петролът поевтинява на фона на опасенията от задаваща се търговска война между САЩ и ЕС
Четири неща, които всяка B2B марка трябва да прави