Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|За последно: Милиардерът Уорън Бъфет ще дари 1,35 млрд. долара за благотворителност, преди да се оттегли
Американският милиардер и инвеститор Уорън Бъфет ще дари акции на стойност приблизително 1,35 милиарда долара в Berkshire Hathaway Inc., инвестиционната компания, която той основава, на четири семейни благотворителни организации.
В традиционното си обръщение преди Деня на благодарността към акционерите на Berkshire, публикувано в понеделник, Бъфет обяви, че „влиз в сянката“. Той вече няма да пише годишни писма до акционерите и няма да присъства на годишни събрания на акционерите.
Той обяви, че е конвертирал своите 1800 акции клас А на Berkshire в 2,7 милиона акции клас Б. От тях 1,5 милиона акции ще бъдат дарени на фондация „Сюзън Томпсън Бъфет“, кръстена на съпругата му, и по 400 000 акции на фондациите на децата му, фондация „Шерууд“, фондация „Хауърд Г. Бъфет“ и фондация „НоВо“. Акциите клас Б на Berkshire затвориха на цена от 496,98 долара в понеделник. Стойността им се е увеличила с 9,6% от началото на годината.
Бъфет дарява големи суми акции на Berkshire ежегодно за благотворителност от 2006 г. насам. Преди това той обеща да дари 99% от богатството си за тези каузи. 95-годишният Бъфет все още притежава над 196 000 акции клас А на Berkshire, на стойност приблизително 146,8 милиарда долара, според MarketWatch.
През май Бъфет, който ръководеше Berkshire в продължение на шест десетилетия, обяви, че ще се оттегли от поста главен изпълнителен директор в края на тази година. Той ще бъде наследен от Грег Абел, който ръководи всички бизнеси, несвързани със застраховане, в компанията.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.