Американски стюард постави рекорд - 63 години в небето

Възрастен американец, прекарал десетилетия като стюард на авиолонии, се записа в "Книгата с рекордите на Гинес". Мъжът надмина всички останали в професията, като надхвърли 63 години, прекарани в небето, съобщи "Дейли Мейл".
83-годишният Рон Ейкана се пенсионира преди дни, след като стана най-дълго служилият стюард в историята на авиацията. Последният му полет е бил от Денвър до Кауаи този уикенд. Така той стана ненадминат авио ветеран.
Последната дестинация след пенсионирането на Ейкана е град Болдър, Колорадо, където живее от 2002 г. насам, за да е по-близо до внуците си.
Той се записва да работи в авиолиниите докато е студент в Университета на Хавай през през 1949 г. Прави го, след като негови приятели му показват реклама за 8 места за стюард. За тях по това време се борят 400 души. Разказва, че когато стартира кариерата си, местата в самолетите са били подобни на тези днес в първа класа. Много от самолетите са имали барове и кабина за пушене. Пътниците са се придвижвали между седалките свободно по време на полет.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Бразилия ще освобождава средната класа от данък върху доходите
Компании |Yahoo е близо до сделка за продажба на AOL на италианската Bending Spoons за 1,4 милиарда долара
Технологии |Удължиха срока, в който общините трябва да изготвят общите си устройствени планове
Политика |Музикални лейбъли са близо до сключване на сделки за лицензиране на изкуствен интелект
Компании |Южна Корея преговаря със САЩ за получаване на права за преработка на ядрено гориво
Свят |Гърция сваля цените на 1000 стоки от първа необходимост в супермаркетите
Икономика |Земетресение разлюля София
България | Advertorial |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Първи сняг на Витоша. Столична община опесъчава пътищата (Снимки)
Общество |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Ледниците в Швейцарските Алпи са намалели рязко за последните 12 месеца
Наука и Здраве |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.