Грешка направи безработна хърватка милионерка

Грешка направи безработна хърватка милионерка

Безработна майка на четири деца от Загреб неочаквано се превърна в милионеркa само за няколко часа.

Това се случи, след като вместо 50 куни (6,62 евро), служител на Хърватската пощенска банка вкара в сметката й 3,2 милиарда куни (423,8 милиона евро), пише загребският в. "24 сата", цитиран от БТА.

Грешката била установена, когато служителят от поите проверил сметките в края на смяната си и установил, че вместо сумата от 50 куни е вписал номера на сметката на клиентката. Той веднага уведомил началниците си и няколко часа след това представители на банката отишли в дома на изненаданата милионерка и я накарали да подпише декларация, че могат да разполагат с парите от сметката й.

Смаяна жената подписала декларацията. Според закона в случай на грешно плащане банката няма право да разполага с парите на гражданите. Ако клиентът откаже да върне парите, банката подава иск за принудително събиране и обикновено съдът блокира сметката до приключване на делото.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Няма решение на Европейския съд по жалба срещу приемането на България в еврозоната
На днешната дата, 6 декември. Никулден
Без съществени резултати от двудневните консултации между САЩ и Украйна в Маями
МФ публикува новия проектобюджет в полунощ: И приходите, и разходите са занижени с малко над 1 милиард евро
Бивш висш агент на DEA обвинен за пране на милиони долари за мексикански наркокартел
Вицепремиерът Зафиров: Оставка на правителството в момента не е на дневен ред
МААЕ съобщи, че защитният саркофаг на АЕЦ Чернобил е повреден от дрон
Неизвестно за известните: Учители обявяват Едисон за глупак, но любимото му бизнес творение електрифицира света