Куриоз: Обама отива на работа, Белия дом – заключен (видео)

Куриоз: Обама отива на работа, Белия дом – заключен (видео)

Куриозен конфуз се разигра пред вратите на Овалния кабинет в Белия дом. Президентът Барак Обама не успя да влезе от раз през входа, който обикновено използва, тъй като се оказа, че е заключен.

Случката се разигра след завръщането на Обама от обиколка в Латинска Америка. С нехайна походка и подсвирквайки си мелодийка, президентът на САЩ се приближи до вратата и натисна бравата. Тя обаче не поддаде. Обама не се притесни и пробва да влезе през следващата врата – този път успешно.

Лекият гаф вероятно се дължи на факта, че персоналът на Белия дом не е бил своевременно уведомен за завръщането на президента, предположиха американски журналисти.

Видеозаписът с куриоза можете да видите тук.

За отбелязване е, че Обама не за първи път среща трудности в достъпа си до Овалния кабинет. Така например, през януари 2009 г. току-що избраният президент се опита да влезе през прозорец, който почти не се различава по конструкцията си от стъклените врати на кабинета.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Борисов: От пиедестала на държавен глава Радев се занимава с един депутат като мен
Желязков пред Тръмп: Стратегическото партньорство е ключово за развитието на отношенията ни
България е втора по ръст на цените на пакетните почивки в ЕС през август на годишна база
Победа: България отива на финал на световното първенство по волейбол
На фокус следващата седмица: Финално тримесечие
Гърция се готви за бури и наводнения заради рязко влошаване на времето
Секретни документи: Русия ще обучава и екипира елитни китайски военни от спецчастите