Още 17 милиардери даряват богатството си, сред тях и Цукерберг

Още 17 милиардери даряват богатството си, сред тях и Цукерберг

Още 17 милиардера в Щатите се присъединиха към филантропската кампания на двамата най-богати мъже в света - Уорън Бъфет и Бил Гейтс. Богатите американци обещаха да дарят половината си състояние за благотворителност.

Сред новите милиардери, които се присъединиха към благородната кауза, е и основателят на социалната мрежа Facebook Марк Цукербърг, предава "Ройтерс".

Освен Цукербърг, групата от богати дарители включва и съоснователят на AOL Стив Кейс, финансистът Карл Икан и финансистът от Уолстрийт Майкъл Милкен, който беше осъден на 10 години затвор за измами.

Общо 57 милиардера се присъединиха към кампанията The Giving Pledge, която Гейтс и Бъфет стартираха през юни 2010 г.

Инициативата приканва американските милиардери да дарят поне половината от богатството си през целия си живот и след смъртта си и публично да обявят намерението си в писмо, в което обясняват решението си.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Срещата между Тръмп и Путин приключи. Ще има ли сделка?
Мелания Тръмп изпрати писмо до Путин за отвлечените деца от Украйна
Може ли промяната на океанските течения да замрази Европа?
Срещнаха се: Тръмп и Путин дадоха начало на разговорите в Аляска (СНИМКИ)
Тръмп е информирал по телефона Зеленски и лидери от НАТО за срещата си с Путин в Аляска
От Брюксел: Русия не може да наложи вето върху пътя на Украйна към ЕС и НАТО
Васил Терзиев за катастрофата с нощния автобус: Нито една камера или глоба не могат да заменят личната отговорност
Президентът на Украйна ще се срещне с Доналд Тръмп на 18 август