Томас Едисън искал да направи телефон за разговор с отвъдното
Томас Едисън се е опитвал да създаде устройство за разговор с мъртвите. За това свидетелства неизвестна глава от френския превод на мемоарите на изобретателя, публикувана на 5 март, съобщава Франс прес.
Американският самоук откривател, известен най-вече с изобретяването на фонографа и с дизайна на електрическата крушка с нажежаема жичка, искал да създаде и „духофон”. Той разказал за опитите си в последната глава на записките си Diary and Sundry Observations, публикуани през 1948 г., след смъртта му.
В англоезичните издания на записките последната глава за окултните експерименти на Едисън е съкратена. Запазена е обаче във френското издание от 1949 г. и оттам е пренесена в новата книга, която бе представена в началото на март.
Едисън се опитал през 1870 г. да конструира „духофона”, усилващ звуковите сигнали на фонографа (предшественика на грамофона). Той сключил договор с колегата си - инженера Уилям Уолтър Динуид, че който от тях умре първи, ще се опита да изпрати послание от оня свят. Едисън бил убеден, че призраците съществуват, че могат да разговарят и се надявал да направи чуваеми гласовете им, отбелязва издателят на записките Филип Бодуен.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Затягат контрола върху атракционните дейности
Политика |Борсов наблюдател: Пазар на притесненията и надеждите
Финанси |Мартин Георгиев става Главен оперативен директор и член на СД на Електрохолд Трейд
Компании |ЕК: Правилата на ЕС не са пречка за разрастването на телекомуникационните компании
ЕС |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |80-годишна жена почина, забравена на остров от круизен кораб
Любопитно |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Наталия Киселова подаде оставка като председател на НС, замени я Рая Назарян
Политика |ЕЦБ гледа на 2029 г. като потенцилен период за стартиране на дигиталното евро
Финанси |Тръмп изрази съжаление, че не може да се кандидатира за трети мандат
Политика |Кеш, злато, облигации или акции - какво показват уроците на историята?
Финанси |Бизнес перспективи: AI и онлайн пазаруването или как се пристрастяваме към Shein и Temu
Бизнес |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.