Русия вдига църква до Айфеловата кула

ПР и събития

Русия е получила специалното разрешение от президента на Франция Никола Саркози да построи православен катедрален храм до Айфеловата кула, съобщи "Таймс".

Руското правителство е платило 72 млн. евро за терена, върху който ще бъде вдигната църква с позлатени куполи, която ще наподобява катедралата "Василий Блажени" на Червения площад в Москва. Москва не спести никакви усилия, за да спечели правото да купи имота, на който до неотдавна се намираше Френската метеорологична служба и който бе обявен за продан от властите в Париж миналата година.

Руснаците наеха френска лобистка компания, за да прокарат ясното послание: Кремъл ще сметне продажбата на имота на друг кандидат за "недружелюбен акт", посочва "Таймс".

Освен това, в кампанията по придобиването на имота активно са участвали високопоставени руски представители, включително президентът Дмитрий Медведев и премиера Владимир Путин, пише вестникът.

Това ще бъде първият руски православен храм, строен във Франция от времето на династията Романови. Очаква се той да е готов през 2013 г.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 2 април. Международен ден на детската книга
Времето: Предупреждения от първа и втора степен за валежи в 19 области
Иран ни изпрати нота заради американските самолети на летището. МВнР: Няма повод за тревога
Астронавтите от мисията Артемис 2 летят към Луната. Какво следва? (ГАЛЕРИЯ+ВИДЕО)
ЕС предлага спешна промяна в пазара на въглеродни емисии, за да предотврати покачване на цените
Копачът на тунели: Израел обяви, че е убил топ инженера на гвардейците на ислямската революция на Иран
Digital age: Техно пробиви и открития
Colgate с нова кампания, насочена към стресираните милениали (видео)