Иван Гешев в парламента: Българските граждани ще видят какво ще се случи

Иван Гешев в парламента: Българските граждани ще видят какво ще се случи

"Всичко, което мога да кажа, съм го казал, предстоят съответните процедури във ВСС, те са уредени в Конституцията и законите на страната. Всички български граждани ще видят какво ще се случи".

Това заяви главният прокурор Иван Гешев пред журналисти във втора публична изява за деня преди участието си в заседанието на парламентарната правна комисия. Гешев, заместник-директорът на НСлС Ясен Тодоров и правосъдният министър Крум Зарков присъстват на правна комисия, в която ще се обсъдят предложенията за промени в Наказателно-процесуалния кодекс и Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за съдебната власт.

В началото на заседанието на комисията съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков и съпредседателят на "Демократична България" Атанас Атанасов дойдоха на заседанието на правната комисия, където се разглеждат законопроекти за механизъм за разследване на главния прокурор. Те седнаха срещу Иван Гешев, който ена заседанието. Там е още и зам.-шефът на Националната следствена служба Ясен Тодоров, депутати от ПП-ДБ, които не са част от комисия, но са дошли на заседанието. Това е и първото заседание на комисията, водено от новия ѝ председател - младият адвокат от "Промяната" Стою Стоев, който бе избран вчера.

По-рано в четвъртък се проведе и заседание на Висшия съдебен съвет, който започна да разглежда сигнала, подаден от директора на НСлС Борислав Сарафов срещу главния прокурор - че неправомерно е записал телефонен разговор със свой колега. На заседанието стана ясно и че Иван Гешев е призован да даде обяснения в прокуратурата следващия понеделник във връзка с две започнали проверки.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Белият дом: САЩ обсъждат варианти за придобиване на Гренландия, включително използването на военни средства
Наградният фонд на Australian Open достигна рекордните 74,89 милиона долара
Учени откриха странен горещ обект в космоса, който не би трябвало да е там
Доналд Туск: Дания може да разчита на солидарността на цяла Европа по отношение на Гренландия
Звезда от турския сериал „Шербет от боровинки“ беше задържан при операция срещу дрогата в Истанбул
Една трета от левовете в обращение са изтеглени от БНБ
Пентагонът развива „смъртоносен“ флот за безпрепятствено придвижване по света
Времето: Облачно, ветровито и на много места с валежи от дъжд