Качеството на въздуха в района на пожара край Елин Пелин е в норма

Общество

Измерванията за качеството на въздуха, направени от мобилната станция на Столичната община, към момента показват, че стойностите за качество на въздуха са в норми, съобщиха от Столичната община.

Данните за измерените концентрации за Фини прахови частици (ФПЧ)10, ФПЧ2,5, показват в първите часове само леко завишение. При денонощна норма от 50 микрограма/м3, измерената концентрация в 01:00 ч. е 51,17, а в 02:00 ч. е 29,19 и към 05:00 ч. - 18.93.

Данните за азотен диоксид при часова норма до 200 мкг/м3 измерените концентрации са съответно: за 01:00 ч. - 34,63; за 02:00 ч.- 40,10, което е под нормата.

За серен диоксид при часова норма до 350 мкг/м3 измерените концентрации са съответно: за 01:00 ч. - 16,94; за 02:00 ч.-10,1, което е под нормата.

Данните на измервателната станция могат да се наблюдават в реално време на сайта на Столичната община. Аварийните екипи на общината продължават да са на място. През нощта е извършено периодично наблюдение чрез дрон с термокамера.

Припомняме, че вчера около 18:30 часа избухна пожар в складове на фирма за фойерверки и други пиротехнически средства между град Елин Пелин и едноименната гара Елин Пелин. Към момента има един загинал - това е 48-годишния мъж, който вчера беше приет в болница "Пирогов" в София с 35% изгаряния и силно обгазяване. Мъжът е починал късно снощи. В момента екипите се борят за живота на дъщеря му, която е с 85% изгаряния, съобщи тази сутрин вътрешният министър Калин Стоянов. Властите разполагат с информация, че в склада има двама души - сина на собственика на 22 години и друг човек, който е на 60 години.

Взривовете продължават да се наблюдават с дрон. Но се очаква на място да пристигне и хеликоптер, тъй като един от най-взривоопасните складове с пиротехника още не е гръмнал. 

"За момента складът остава отдалечен от мястото, където има активно горене, така че не се очаква по-тежък взрив. В момента чакаме хеликоптер, който след облитане, ако преценят колегите дали могат да работят в тази ситуация, ще започнат, но те ако работят, ще работят за охлаждане на склада, който още не е гръмнал", уточни Стоянов.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя