Председателят на Комисията за стоковите борси: Цените на храните се стабилизираха

Председателят на Комисията за стоковите борси: Цените на храните се стабилизираха

От началото на годината на практика наблюдаваме едни и същи равнища на цените. През април и май ситуацията няма да се промени. Това обясни за БНР председателят на Държавната комисия за стоковите борси и тържищата Владимир Иванов.

"Динамиката е слабо изразена. Няма да видим резки движения в ценовите равнища нито надолу, нито нагоре", посочи той.

С увеличаването на предлагането се очаква и спад в цените на някои плодове и зеленчуци, отбеляза Иванов. По думите му обаче все още няма масово засищане на пазара.

"В последната година, вече 11 месеца, имаме абсолютна стабилизация на пазара, трайно установено равновесие. Върху нашия пазар паразитни влияния не са възможни. Имаме доста добра конкурентна среда", коментира Владимир Иванов в предаването "Преди всички".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Boeing понижи прогнозата си за търсенето на пътнически самолети през следващите 20 години
Зеленски призова лидерите на страните от Г-7 да засилят натиска над Русия по време на срещата си в Канада
На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
Администрацията на Тръмп обмисля да добави гражданите на 36 държави към забраната за влизане в САЩ
Тръмп декларира приходи за над 600 млн. долара от крипто, голф, лицензионни такси
Премиерът Желязков: Българският модел е достатъчно стабилен, за да сме част от еврозоната
Русия предаде на Украйна още 1200 тела на украински военнослужещи
Над 6 млн. души ще събират данни за населението на Китай