Автобус с българи катастрофира в Германия, 34 са ранени

Общество

Автобус със селскостопански работници от България е катастрофирал в Германия, 34 души от пътуващите в него са ранени, предаде ДПА.

Произшествието е станало на магистрала в югоизточната германска провинция Бавария, в района на град Дегендорф.

Шофьорът и двама от пътниците са пострадали тежко и са откарани в болница. Останалите 31 са с по-леки наранявания.

Работниците са се прибирали от Франция към Германия. По първоначални данни водачът е загубил контрол върху превозното средство на завой при преминаване от едно шосе на друго. Автобусът пробил мантинелата, минал през няколко дръвчета и храсти и се плъзнал по склон, като накрая се е преобърнал на една страна.

Причината за катастрофата все още не е известна. Възможно е да става въпрос за превишена скорост. Няма и данни за самоличността на хората в автобуса, нито от кои населени места са.
 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Преживяване, което клиентите ще запомнят
На днешната дата, 29 юли. Рождениците днес
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Изкуственият интелект е напът да унищожи кол центровете
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Цитат на деня
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София