ДАНС не разполага с информация за пряка терористична заплаха за България

Общество

Държавна агенция „Национална сигурност” (ДАНС) не разполага с конкретни и достоверни данни за пряка терористична заплаха по отношение на Република България и нейни задгранични представителства, съобщиха от пресцентъра на ДАНС.

Конкретният сигнал за възможен терористичен акт в София, в близост до хотел „Плиска”, е проверен и по категоричен начин е установена липса на заплаха. Отчита се запазването на рисковете за националната сигурност, свързани с наблюдавания общ ръст на тероризма в световен мащаб.

Борисов: Няма опасност за жителите и гостите на София

В изпълнение на законовите си функции ДАНС, съвместно с МВР и останалите министерства и ведомства, изпълнява законовите си задачи и ангажиментите си по Националния план за противодействие на тероризма в България.

Чрез действащия в ДАНС Национален контратерористичен център, се осъществява непрекъснато взаимодействие със структури от сектора за сигурност и обществен ред в страната и с партньорските служби в непрекъснат режим.

Напомняме, че гражданите могат да подават сигнали за терористични заплахи, както и всякаква относима към дейността на Центъра информация, на тел. (02) 814 70 70 и на e-mail адрес: signals.nctc@dans.bg.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 19 март. Имен ден празнуват Дария, Дарин, Дарина и Найден
Valeo Foods Group придобива българската компания „Престиж-96“ АД
Времето в четвъртък: Облачно с краткотрайни превалявания
Неизвестна картина на Ел Греко беше открита маскирана под фалшификат във Ватикана
Гибелта на „загниващия“ Запад – прогнозата, която се „сбъдва“ вече два века
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Три начина да увеличите видимостта на бизнес профила си в Google
Великобритания се сблъсква с "безпрецедентна" епидемия от менингит