Нов инцидент с психично болен мъж в София

Общество

Повече от половин денонощие мъж на средна възраст с психично заболяване се е барикадирал в дома си в центъра на София, съобщи Нова телевизия.

По неофициална информация мъжът е син на бившия депутат от СДС Панайот Ляков.

Районът, в който живее Константин Ляков, е отцепен и достъп до жилищната кооперация няма. Мъжът не е въоръжен.

Съседи на мъжа разказват, че от години ги тормози и вдига скандали. Хората са предупредени да не излизат от домовете си, допълва Дарик нюз.

Друг мъж с психично заболяване се барикадира преди седмица в дома си в кв. "Горна баня".

Всичко започнало малко след 19.00 часа в събота, когато Константин разхождал кучето си и изведнъж започнал да чупи витрини и коли в близост до сградата, в която живее. Дошла полиция, но не го е задържала. Час по-късно мъжът започнал да изхвърля покъщнина през прозореца си и да замеря както минувачите, така и свои съседи. Отново дошли полицаи. Един от тях обаче се оказал на прицел, докато Константин изхвърля покъщнината си. По непотвърдена информация той е леко ранен.

Съседите разказват, че домоуправителят е звъннал на бащата на мъжа, който пък бил казал, че синът му не си пие редовно хапчетата.

И към момента мъжът е в апартамента си.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс