Нови скални късове са се свлекли по време на обезопасителните дейности в Провадия

Общество

„При работата по обезопасяване на западния скален венец се използва техника за пробиване на здравата част на скалата, за да се хванат стоманените въжета. Така са се откъснали още няколко скални парчета”. Това обяснява за БГНЕС кметът на община Провадия Филчо Филев.

Някои от късовете са стигнали до имотите на хората, но няма пострадали граждани или разрушени имоти. 

Районът ще остане евакуиран до пълното обезопасяване на скалите. Една част от гражданите са отседнали при близките си, а други се намират в общински комплекс. Според Филев, те няма да могат да се върнат по домовете си преди края на януари.

Припомняме ви, че на 14-ти декември, заради опасно надвиснала над къщи в южната част на Провадия скала с маса около 60-70 тона бе обявено частично бедствено положение. 26 души от 14 къщи бяха евакуирани.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Четири правила за контрол на емоциите от школата на стоиците
Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
"Файненшъл таймс": Петролният пазар е пред повратна точка пред силно повишение на цените
След кризисния в Смолян: Няма бедстващи хора, застрашени сгради и хотели в Пампорово от свлачището
Италианският град Ливорно въвежда глоби за непочистена урина от домашни любимци
Задава се най-дългото слънчево затъмнение на XXI в.: На 2 август 2027 г. Слънцето ще изчезне за 6 мин. и 23 сек.
КНСБ пусна първия в Европа синдикален AI, който ще отговаря на въпроси за доходите
След видео: Милиардери от Ню Йорк негодуват срещу кмета и данъка за свръхбогатите