Байдън разкритикува Тръмп в първата си реч, откакто напусна Белия дом

Байдън разкритикува Тръмп в първата си реч, откакто напусна Белия дом

Бившият президент на САЩ Джо Байдън разкритикува Доналд Тръмп в първата си реч, откакто напусна Белия дом на 20 януари, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.

"Вижте какво се случва. Не са минали и 100 дни и тази нова администрация нанесе толкова щети и разруши толкова неща", каза Байдън в Чикаго по време на конференция, посветена на социалната сигурност и пенсионната система. "Всичко това стана толкова бързо, че направо ти секва дъхът", допълни той.

Байдън обвини администрацията на Тръмп, че атакува Агенцията за социална сигурност, която отпуска пенсиите на федералните служители и на инвалидите. Тя има 68 милиона бенефициенти.
.
"Те (хората на Тръмп) посичат Агенцията за социална сигурност, уволняват 7000 служители, в това число и най-опитните. Те се готвят да тласнат към напускане хиляди други чиновници", добави бившият държавен глава.

Според Байдън администрацията на Тръмп прави всичко това, за да намали страшно много данъците за милиардерите.

"Агенцията за социална сигурност заслужава да бъде запазена за благото на цялата нация. Тук не става дума само за пенсиите. Става дума за оправдаване на една фундаментална връзка на доверие между държавата и народа", заяви Байдън.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Услугите на "Гугъл" са недостъпни за редица потребители по света
Шефът на НАТО предупреждава, че Китай и Русия се готвят за „дългосрочна конфронтация“
Зеленски: Корейският сценарий за край на войната в Украйна е възможен, но няма да гарантира сигурност
Изключването на само един протеин може да обърне процеса на стареене на мозъка и да предотврати Алцхаймер
Гуцанов: Средната работна заплата в страната се е увеличила с 12%
Гроздан Караджов: Няма отчетено заглушаване на GPS сигнала на самолета на председателя на ЕК
Парламентът отхвърли ветото на президента върху Закона за държавната собственост
Индия се стреми към рекордни покупки на памук