В Северна Македония управляващият Социалдемократически съюз подкрепи френското предложение

ЕС

Централният съвет на СДСМ на заседание късно снощи прие решение да подкрепи процеса за започване на преговори с ЕС, съобщиха от управляващата в Република Северна Македония партия.

Централният съвет подкрепя преговорната рамка, предложена от ЕС, и „очаква тя да бъде подкрепена от всички политически субекти в парламента, като направят допълнителни заключения относно европейското предложение, в съответствие с парламентарните процедури”, се казва в съобщението, цитирано от БТА.

С това решение на практика партията на премиера Димитър Ковачевски одобрява започването на преговори за пълноправно членство в Евросъюза съгласно предложената Преговорна рамка.

За днес е обявен следващият протест, организиран от опозиционните партии ВМРО-ДПМНЕ и „Левица”, които смятат, че това предложение на преговорна рамка  е „българизация и асимилация” на страната, а от вчерашния координационен съвет в парламента стана ясно, че документът ще бъде разгледан на пленарно заседание, но все още не е ясно кога. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“