За първи Илон Мъск обяви публично подкрепата си за Доналд Тръмп, нарече го „силен кандидат“

За първи Илон Мъск обяви публично подкрепата си за Доналд Тръмп, нарече го „силен кандидат“

Основателят и главен изпълнителен директор на „Тесла“ Илон Мъск заяви, че изцяло подкрепя Доналд Тръмп и му пожела бързо възстановяване след стрелбата на митинг в щата Пенсилвания, предаде агенция Ройтерс.

Това е първият път, в който милиардерът публично подкрепя Тръмп в президентската надпревара в САЩ, посочва агенцията.

Мъск публикува в своята социална мрежа „Екс“ позицията си, придружена с видео на окървавения Тръмп.

Бившият президент е в безопасност след стрелбата на митинга в Бътлър, щата Пенсилвания.

Публикацията на Мъск затвърждава завоя му към десницата и дава на Тръмп високопоставен поддръжник в стремежа за връщане в Белия дом на изборите на 5 ноември.

"Напълно подкрепям президента Тръмп и се надявам на бързото му възстановяване", написа Мъск в своята социална мрежа „Екс“.

По-късно Мъск публикува снимка на Тръмп от митинга с коментара: "Последният път, когато Америка имаше толкова силен кандидат, това беше Теодор Рузвелт".

Блумбърг съобщи в петък, че Мъск е направил дарение за политическа организация, работеща за предизборния щаб на Тръмп.

Преди Мъск е гласувал за кандидатите на Демократическата партия Хилари Клинтън и Джо Байдън, припомня Ройтерс, като се позовава на негови изявления.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Министерството на обраната предлага военното обучение да излезе от класните стаи
Франция потъна в още по-дълбока политическа криза. Какво предстои?
Тръмп може да се позове на закон за извънредно положение, за да изпрати армията в американски градове
Запрянов: Ще поискаме усилване на охраната на въздушното си пространство със средства на съюзниците