Без напрежение премина предаването на изборните книжа в София

Общество

1140 секционни избирателни комисии в София предадоха изборните книжа и документи в зала "Арена София", където през цялата нощ работеха екипите на 23-та и на 25-та районни избирателни комисии. Процесът по предаване на протоколите протече спокойно и без инциденти. Малко след 03:30 ч протоколите на всички секционни избирателни комисии в 25 РИК бяха обработени, предава БНР. 

"Приемането на протоколите от изборния район се разви доста добре. До 3:30 ч. всички секции бяха вкарани в комисията за обработка на техните данни, така че мисля, че се справихме по-добре от очакваното като време. Имаше аритметични грешки", обобщи председателят Виолета Темелкова. 

Бързо и без излишни нерви членовете на СИК предадоха изборните си книжа в 23 РИК. Председателят Полина Витанова каза: "Не мисля, че някъде се създаде някакво напрежение и по време на гласуването и въобще в целия изборен процес".

Изморени, но доволни, бяха и членовете на секционните избирателни комисии. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
Никол Пашинян: Напрежението с Русия има изкуствен характер
Премахването на оградата около незаконните строежи в местността Баба Алино започна
Парадоксът и потенциалът на имотния пазар в Хавана в условия на криза
Времето: Интензивни валежи в част от Стара планина, Рило-Родопската област и по морето
Великобритания подготвя план за поддръжката на подводниците на Кралския флот
В Китай създадоха свръхбърза памет за квантови компютри
Хиляди мозъчни сканирания разкриват тревожна последица от нощните смени