Бойко Борисов: Преговорите за мнозинство и правителство засега вървят добре 

Общество

Преговорите за мнозинство и правителство засега вървят добре и колкото по-малко се говори, толкова по-големи са шансовете да успех. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Той допълни, че след като има изготвена основна рамка за програма в разговорите ще се включат и ИТН.

Според лидера на ГЕРБ страната ни е длъжна да успее със съставянето на редовно правителство заради международната ситуация, предава БНТ. 

Борисов съобщи още, че вчера е разговарял с председателя на Европейския съвет Антонио Коща и по време на този разговор станало ясно, че през последните 2-3 години както в ЕС, така и в НАТО има процеси, касаещи Република Северна Македония, които са се развили без участието на България, от което страната е загубила.

Лидерът на ГЕРБ коментира още, че за съставянето на редовно правителство пречат Асен Василев и Делян Пеевски.

От началото на седмица преговорен екип от ГЕРБ-СДС води разговори за намиране на мнозинство.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"