ЦИК публикува интерактивна брошура за предстоящите избори
Централната избирателна комисия одобри и публикува на сайта си интерактивна брошура от 15 страници за предстоящите местни избори на 29 октомври и за балотажите на 5 ноември.
Освен правата на избирателите в брошурата са обяснени последователно стъпките за гласуване с хартиени бюлетини и с машина.
Има и кратки видеоматериали, предава БНР.
Този за гласуването с машина онагледява как от началния екран на устройството се маркират видовете избори, в които избирателят иска да гласува, както и как се отбелязва вота в последователно зареждащите се електронни бюлетини и как те се разпечатват от устройството.
Брошурата ще бъде налична и на сайтовете на всички Общински избирателни комисии, както и на общинските администрации в страната.
Последните ще получат и машини за гласуване с качена демоверсия на софтуера - като част от разяснителната кампания, така че гражданите да могат да се "обучат" за гласуване с устройството.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Излязоха резултатите от първо класиране за гимназиите след 7 клас
България | Advertorial |Тим Бъртън ще режисира „Бийтълджус 2“
Екран |Простреляха смъртоносно 16-годишно момче в столицата
България |Единият терорист от Истанбул е бил арестуван в различни държави
Русия нападна Украйна | Advertorial |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.