Демерджиев обяви мащабна полицейска операция, включително в търговски обекти
МВР е започнало специализирана операция в цялата страна срещу разпространението на наркотици, за контрол на пътната безопасност, както и по линия на икономическата полиция. Това съобщи след заседанието на правителството министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев.
"Изключително тежка". Така министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев определи ситуацията по отношение на наркоразпространението у нас. "Стигнали са дилърите до училищата, до децата. Ще направим всичко необходимо в рамките на следващите седмици, започвайки по обратния ред да приключим тези практики, като започнем от училищата и вървим нагоре по каналите за разпространение, до най-високите нива на тези канали", каза той.
Ще се следи и за разпространението на вейпове със синтетични наркотици, популярни сред подрастващите. "Около 13 литра течност за такива вейпове са задържани тази сутрин до момента. Действията ще продължат включително и по отношение на рекламирането и достигането на тези забранени продукти до техните потребители", посочи Демерджиев.
"Икономическа полиция" проверява търговски обекти. "Касае се за там, където има нерегламентирани движения по отношение на надценки. Касае се за внасяне на стоки с търговски марки, които са защитени и които се намират там, без да са влезли по надлежния ред. Изключително широкообхватна и мащабна е проверката, която ще бъде извършена от икономическите сектори", каза вътрешният министър.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.