Гюров: Ако получим подкрепа само от "Демократична България", ще върнем мандата

Гюров: Ако получим подкрепа само от Демократична България, ще върнем мандата

Има варианти, по които партиите могат да помислят дали да подкрепят правителството. Нашето предложение е в четвъртък да се разгледа декларацията за подкрепа на четирите основни цели. Намерението на ПП е да намери обединяващи цели. Това заяви в ефира на bTV председателят на парламентарната група на "Продължаваме промяната" Андрей Гюров. 

"БСП имат резерви към текстовете за Украйна и те бяха редактирани, но това не се случва за първи път. Декларацията вече съдържа редактиран текст, който не може да коригираме. И не става дума само за оръжията за Украйна", каза Гюров. Той обясни, че са готови да обсъдят всякакви предложения с "Български възход" и партиите, които ще подкрепят декларацията. 

По думите му, партии като ГЕРБ и ДПС има какво да подкрепят в декларацията, защото се водят дискусии и за националната детска болница. 

"Ако се стигне до ситуация, в която ще имаме подкрепата само на "Демократична България", ние ще върнем мандата. Парламентарната математика показва, че шансовете за втори мандат не са големи, но ще търсим подкрепа по важни цели", каза Гюров.

Председателят на парламентарната група на "Продължаваме промяната" коментира и отношенията на ПП с президента Румен Радев. "Политическото противопоставяне в този момент не води до добри резултати. Отношенията ни с президента Радев търпят развитие, но още имаме притеснения за политически назначения", каза той. 

Гюров добави, че в ПП имат притеснения за политически назначения и ще повдигнат въпроса.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Може ли промяната на океанските течения да замрази Европа?
Срещата между Тръмп и Путин приключи. Ще има ли сделка?
Мелания Тръмп изпрати писмо до Путин за отвлечените деца от Украйна
От Брюксел: Русия не може да наложи вето върху пътя на Украйна към ЕС и НАТО
Тръмп е информирал по телефона Зеленски и лидери от НАТО за срещата си с Путин в Аляска
Срещнаха се: Тръмп и Путин дадоха начало на разговорите в Аляска (СНИМКИ)
Васил Терзиев за катастрофата с нощния автобус: Нито една камера или глоба не могат да заменят личната отговорност
Президентът на Украйна ще се срещне с Доналд Тръмп на 18 август