Кирил Петков: Имаме задачата постоянните властови системи да ги направим институции
В навечерието на преговорите отиваме към темата за промени в службите, 30 години тези хора определят дневния ред на страната . Това заяви в обръщението си към Третата национална конференция на „Да, България“ съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков, цитиран от БТА. На второ място той постави регулаторите.
Ние имаме задачата тези т.нар. постоянни властови системи за пръв път да започнем да ги демократизираме, не ние да ги превземем, а да ги направим институции, подчерта Петков. Ако заедно постепенно правим „пукнатини“ в тази система и уверим останалите общности, че това е правилно, ще е добре за всички, подчерта той.
За да може другите общности да ни слушат, трябва да разберат защо с нашата общност ще им е по-добре, обясни Петков.
По думите му заедно с „Демократична България“ трябва да си поставят реалистични задачи, защото, както никой не може да „изпари“ тях и близо милион техни избиратели, така и те не могат да „изпарят“ другите общности у нас.
Благодаря на ДБ, че тези месеци успяхме да направим промени, които през последните години са били само мечта, обърна се към партньорите си Петков.
Ние представляваме една общност, която е разнородна, но има няколко общи характеристики, посочи съпредседателят на ПП.
Първата е, че това е общността, която създава добавена стойност, това са свободните хора. Тези хора имат обща визия за европейското бъдеще на България, обясни Петков. И за да може тази общност да е релевантна, част от тези, които вземат решения, трябва да сме заедно, изтъкна съпредседателят на ПП. Заедно сме по-силни, по-знаещи и по-можещи, убеден е Петков. Нашата обща задача е да сме обединени, ако не сме - не сядаме на масата, подчерта той и призова да започнат да осъзнават политическата реалност на обществото, да си поставят реални задачи.
Той добави, че освен тяхната общност, има и други. Има една голяма общност, която не иска промяна, не защото са лоши хора, а просто се страхуват, че всяка една промяна ще накърни по някакъв начин техните интереси, коментира Кирил Петков. Има и общност, която си спомня младите си години от комунизма, друга – която е била подтисната много по време на комунизма с варварски подходи, тя още носи раните от това време и е сплотена, описа съпредседателят на ПП.
Една от големите грешки на нашата общност е, че едва ли не ние знаем повече, можем повече и затова трябва другите общности всички да ни слушат. Осъзнах, че ние можем да сме двигател на България, но движението ѝ зависи как всички тези общности си взаимодействат, каза Кирил Петков.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.