Машинно гласуване ще има в 129 избирателни секции извън страната
Машинно гласуване ще има в 129 избирателни секции извън страната на вота на 19 април. Това заяви на брифинг председателят на Централната избирателна комисия Камелия Нейкова.
На 8 април, в краен случай 9 април, машините за гласуване в чужбина трябва да бъдат проверени и готови за транспортиране, уточни Нейкова, цитирана от БТА.
По-рано днес в МЕУ беше генериран хеш код, който ще се изписва на контролната разписка на машината и върху всяка бюлетина за изборите на 19 април.
В събота ЦИК реши да разкрие 493 секции в 55 държави за изборите на 19 април. За сравнение – на 27 октомври зад граница бяха разкрити 719 избирателни секции в 57 държави. В Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия, Турция и САЩ ще има с 254 избирателни секции по-малко в сравнение с вота на 27 октомври 2024 г. Причината е, че в началото на годината парламентът прие промени в Изборния кодекс, с които ограничи до 20 броя на секциите извън дипломатическите и консулските ни представителства в държавите, които не са членки на Европейския съюз.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Български творци поздравиха Дара за успеха ѝ на „Евровизия“
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Илияна Йотова ще участва в Срещата на върха на Световния градски форум в Баку
България |Времето: Облачно с валежи, особено силни в североизточните области
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.