Назначиха Татяна Герганова за временно и.д. главен архитект на Столична община

Общество

След изтичането на шестмесечния срок, в който арх. Боян Недев изпълняваше временно длъжността главен архитект на Столична община, със заповед на кмета на София Васил Терзиев за временно изпълняващ длъжността е определена архитект Татяна Герганова.

Архитект Герганова ще изпълнява длъжността по вътрешно съвместителство до назначаването на служител на незаетата длъжност след провеждане на конкурс, но за срок не по-дълъг от шест месеца, считано от 7 юли 2026 г.

Арх. Татяна Герганова има над 35 години професионален опит в системата на Столична община. Професионалният ѝ път преминава през всички основни звена на направление „Архитектура и градоустройство“, а през последните години заема длъжността главен експерт в отдел „Съгласуване на проекти“ към направление „Градско планиране и развитие“.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей