Не избраха Бойко Рашков за шеф на Комисията за контрол над службите
Мнозинството в Народното събрание отхвърли кандидатурата на бившия вътрешен министър и депутат от ПП-ДБ Бойко Рашков за председател на парламентарната комисия за контрол над службите.
Проектът на ПП-ДБ беше подкрепен само от 37 народни представители - от ПП-ДБ, 3-ма от БСП, 1 от "Има такъв народ", 1 независим. 132- ма от ГЕРБ-СДС, "Възраждане", ДПС, Има такъв народ и 3-ма независими гласуваха "против", а 7 "се въздържаха", предава БНР.
По време на разискванията От ГЕРБ-СДС обявиха, че няма да подкрепят кандидатурата на Бойко Рашков и настояха тя да бъде оттеглена.
"Как човекът с незаконните арести, човекът с пачките и пуделите, човекът със среща с контрабандистите, човекът с "Градинарят", кои служби за сигурност може да контролира този човек? Тези, които до вчера ги уволняваше, разселваше, закриваше. Смятам, че за доброто и на вашата политическа сила е да не се опитвате да пробутвате подобни хора, защото това е репутационна щета и върху вас", коментира депутатът Георг Георгиев.
От "Възраждане" провокираха ПП-ДБ, като ги призоваха да поискат изрично подкрепата им.
"Ако искате подкрепата на "Възраждане" за това решение, елате и се извинете от трибуната за санитарния кордон и ние ще вдигнем санитарния кордон около ПП-ДБ и г-н Бойко Рашков може да се поздрави после, дето се вика - да се почерпи за новата позиция", заяви Петър Петров.
Председателят на парламентарната група на ПП-ДБ Николай Денков защити номинацията на Бойко Рашков и призова изборът на председател на комисия за контрол над службите да не прераства в политическа злоупотреба.
"Г-н Рашков има биография, която го прави изключително подходящ за тази цел. Ние не се молим. Предлагаме решение. Всеки, който смята, че това решение е правилно, трябва по съвест да го гласува", каза Денков.
"Ни най-малко не ми е мечта да бъда председател на тази комисия. Няма да коментирам злостните изказвания, които са дежурни на Георг Георгиев в никакъв случай, защото нивото е толкова ниско, че аз не мога да си го позволя", заяви от своя страна Бойко Рашков.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Лукашенко е готов за среща с Тръмп, но само при „голямо споразумение“
Свят |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Недостигът на чипове заради ИИ удря евтините смартфони и задълбочава дигиталното разделение
Икономика |Нов компютърен чип може най-сетне да издържи на адските условия на Венера
Любопитно |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Времето в неделя: Слънчево сутринта, валежи следобед
Общество |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |ЦИК: Изборният ден започна нормално
Политика |Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.