Областният управител на София прехвърли държавни имоти на Столичната община

Общество

Областният управител на област София Стефан Арсов подписа договор за безвъзмездно прехвърляне на държавен имот на Столичната община за изграждането на нова детска градина в столичния квартал "Изгрев". Решението е конкретна стъпка за преодоляване на дефицита на свободни места в детските градини в София, предава БНР. 

"Държавата и местната власт трябва да работят заедно за осигуряване на качествена образователна и социална среда за най-малките", подчерта Арсов.

Областният управител прехвърли безвъзмездно и държавен терен за реализацията на проекта "Зелен ринг - София" - мащабна инициатива за изграждане на устойчива, екологична и модерна градска среда, която ще свързва паркове, жилищни квартали и обществени пространства в единна зелена система.

"С тези стъпки ние не само решаваме конкретни проблеми на гражданите, но и градим по-зелена, устойчива и приятна София за всички. Инвестициите в образованието и в екологичната инфраструктура вървят ръка за ръка”, коментира Арсов.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI