Първи резултати: Социалдемократическата партия остава първа политическа сила в Румъния

Първи резултати: Социалдемократическата партия остава първа политическа сила в Румъния

Социалдемократическата партия остава първа политическа сила в Румъния според първите резултати от екзитпола на социологическите агенции за парламентарните избори в страната, предава Диджи24. Тя получава 26 процента от гласовете.

На второ място е националистическата партия „Алианс за обединение на румънците“ с 19 процента.

Национално-либералната партия и „Съюз за спасение на Румъния“ са с равен резултат – 15,5 на сто.

По-рано днес Националният съвет за аудиовизия в Румъния сезира Централното избирателно бюро и Постоянния изборен орган за това, че лидерът на националистическата партия „Алианс за обединение на румънците“ Джордже Симион води кампания в ТикТок, което представлява нарушение на законите за парламентарните избори.

„Драги колеги, информирам ви и по официален път, че съм сезирала Централното избирателно бюро и Постоянния изборен орган за това, че г-н Симион води кампания в деня на изборите“, заяви председателката на румънския медиен регулатор Моника Губернат, цитирана от Аджерпрес, предаде БТА.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
Борисов: Ако бях сам, бих подал оставка веднага
Мирчев: "Защо лъжеш?", Пеевски: "Не на омразата!"
Рубио: Основният спорен въпрос в преговорите са 20% от Донбас, контролирани от Киев
Европейската прокуратура повдигна официално обвинения на бившия първи дипломат на ЕС Федерика Могерини
Д-р Стояна Нацева: Българката, която превръща човешката трансформация в стратегически ресурс за лидерство и бизнес
Финтех компанията Revolut ограничи преводи в карти, издадени от над 50 държави
Командир на авиобаза на НАТО в Норвегия я затвори заради ерозия и диви животни