Асен Василев натоварен да преговаря и подпише финансовото споразумение по Плана за възстановяване

Вицепремиерът и министър на финансите Асен Василев ще бъде упълномощен да води преговори и да подпише финансовото споразумение за изпълнение на Механизма за възстановяване и устойчивост между Европейската комисия и правителството ни. Това заяви премиерът в оставка Кирил Петков преди началото на днешното правителствено заседание.
"Това дава реален старт на възможността България да поиска първите траншове от 13-те млрд. лeва от Плана за възстановяване и устойчивост", каза Петков.
Той обясни, че на днешното си заседание кабинетът ще определи органите и структурите, които ще бъдат отговорни за изпълнението на националния План за възстановяване и устойчивост.
"Ето защо е толкова важно да имаме работещо правителство и работещ парламент, защото тези 13 млрд. са само част от залога пред България да има политическа стабилност. Отделно министърът на земеделието спомена и миналия път, че програмата, която е за 16 млрд. лева, също се работи много оперативно и всяко забавяне там би довело до риск. Нашето правителство продължава да работи целенасочено, така че българската икономика да получава средствата, които заслужава и реформите, които сме обещали", допълни премиерът в оставка.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Урсула фон дер Лайен: Западът, какъвто го познавахме, вече не съществува
ЕС |Акциите на малка медийна група скочиха с 350%, след като синът и снахата на Тръмп инвестираха в компанията
Бизнес |Лекари имплантираха най-малкото изкуствено сърце в света на 7-годишно дете
Наука и Здраве |Алтернативни инвестиции: Как работи пиратската борса в Сомалия?
Любопитно |HR екипът на Технополис и Практикер получи четири отличия на Годишните HR награди на БАУХ 2024
ПР и събития | Advertorial |Застаряващото население е факт. Работодателите трябва да се адаптират
Next level HR 2025 |Топ мениджър на Lego загина в швейцарски ски курорт
Свят |Въпросът, който Джеф Безос обича да задава на интервю за работа
Мениджмънт |Новата дигитална реалност и как бизнесът се справя с нея
Next level HR 2025 |„Не“ на глупавите правила
Мениджмънт |Как една маркетингова грешка се превърна в бизнес за $1 милион
Маркетинг |Европа има нов крал на лукса: Пазарната оценка на Hermès изпревари тази на LVMH
Компании |Какви ползи носи AI за начина, по който работим?
Next level HR 2025 |ADVERTORIAL

HR екипът на Технополис и Практикер получи четири отличия на Годишните HR награди на БАУХ 2024

10 години Hub Ahead: За предизвикателствата, които правят разликата и новата реалност за брандовете

Коментари
Няма въведени кометари.