Последен ден за подаване на финансовите отчети на партиите в Сметната палата

Днес изтича срокът, в който политическите партии трябва да представят на електронен и хартиен носител финансовите си отчети за 2022 г. заедно с декларация по образец, в която се съдържа списък на физическите лица, направили дарения съгласно чл. 34, ал. 4 от Закона за политическите партии, съобщи Нова тв.
Сметната палата ще публикува на интернет страницата си отчетите до 15 април, а също и списък с политическите формации, които не са подали отчети, и списък на партиите, получили държавна субсидия през предходната година.
Годишен финансов отчет, който не отговаря на изискванията относно формата, съдържанието и начина на представянето му, или е без декларацията по ал. 4, се смята за неподаден. Последиците от непредставяне или непредставяне в срок на годишните финансови отчети и декларациите със списък на дарителите, са налагане на глоба на политическата партия от 5 000 до 10 000 лв.; загубване правото на държавна субсидия до провеждането на следващи избори за народни представители; възможност Софийският градски съд да постанови разпускане на политическата партия, когато не са представени в Сметната палата годишни финансови отчети за две последователни години.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Град Ню Йорк и щатът Ню Джърси очакват 3,3 млрд. долара приходи от Световното първенство по футбол през 2026 г.
Икономика |Путин забрани чуждестранни кораби да влизат в руски пристанища без съгласие на службата за сигурност
Свят |Най-опасният престъпник на Еквадор беше предаден на властите в САЩ
Свят |Априлският Великден удвои печалбата на най-големия нискотарифен авиопревозвач в Европа
Компании |Полша откри най-голямото находище на нефт и газ в страната
Икономика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 21 до 27 юли
Хороскоп |Milliyet: Туристите в Турция са предупредени за риск от инфекция с опасни бактерии
Свят |Футболната легенда Пол Гаскойн е хоспитализиран в безсъзнание
Свят |Екстремни жеги: Гърция се готви за шест поредни дни с температури до 43 градуса
Свят |Светът на парите: Днес всички искат да са банки, а това не се харесва на банките
Финанси |Търговският министър на САЩ: 1 август е твърд краен срок за влизане в сила на митата
Икономика |Властите в Афганистан задържаха десетки млади жени за нарушения на нормите за облекло
Свят |Financial Times: Екстремните жеги вдигат на цените на храните и подхранват инфлацията
Икономика |

Коментари
Няма въведени кометари.