Румен Христов: Целта ни е 80 мандата

Румен Христов: Целта ни е 80 мандата

Амбицирани сме да постигнем добър резултат на тези избори, гоним 80 мандата. Няма да е лесно. Това заяви в ефира на bTV Румен Христов, лидер на СДС и зам.-председател на ГЕРБ-СДС.

„Това е едно състезание и всеки се възползва от това, което се случва в другите политически партии. Вижте какво се случва в ДПС. Ще се опитаме този вот, който е разколебан, да бъде привлечен към нас. Ще видим дали може да пробием повече в смесените райони“, посочи Христов.

„Когато парламентарната група, която е първа, е с повече народни представители, се предполага, че може би коалицията ще бъде трипартийна, а не четири- или петпартийна“, обясни още лидерът на СДС стремежа към 80 мандата.

Според него, проевропейските партии са повече от проруските и в този смисъл би могло да се постигне съгласие за управление на страната. 

„Ако гледам заявките, които бяха давани ежедневно в сегашния парламент, освен ГЕРБ-СДС, проевропейски настроени са ПП-ДБ и ДПС – това, което остана и позициите на Делян Пеевски по отношение на войната в Украйна, реакцията му по отношение на РСМ“, посочи Румен Христов.

По думите му, от групата около Ахмед Доган не е чул нищо по отношение на „агресора Русия и войната в Украйна“ и там има „едно мълчание“.

Според него, с „Възраждане“ и БСП трудно може да се работи. Румен Христов заяви, че СДС най-вероятно няма да приеме правителство с участието на БСП.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стана ясно за кого са „изчезналите“ 780 гласа от изборите през октомври 2024 г.
Манчестър Юнайтед планира да построи най-великия стадион в света
Прост навик, който разделя най-успешните хора от всички останали
САЩ ще представят на Русия предложение за 30-дневно спиране на огъня в Украйна
САЩ ще правят заводи за преработка на полезни изкопеми във военните бази на Пентагона
Mercedes ще разработва интелигентни автомобили с китайската Hesai
Босненската прокуратура издаде заповед за арест за президента и премиера на босненската Република Сръбска
Росен Желязков: Започна спецакция в пунктовете за продажба на горива