Румен Радев и Урсула фон дер Лайен обсъдиха присъединяването на България към Шенген

Общество

Държавният глава Румен Радев проведе днес телефонен разговор с председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, съобщиха от президентската институция.

Присъединяването на България към Шенгенското пространство, както и мерки за по-бързото приключване на този процес, бяха във фокуса на разговора им. Президентът Радев изрази очакването си постигнатото от страната ни да бъде зачетено от всички партньори в ЕС и България да се присъедини към Шенген още през следващата година. Темата ще бъде обсъдена и на предстоящото този месец заседание на Европейския съвет в Брюксел. 

Припомняме, че на 8 декември Съветът на ЕС по правосъдие и вътрешни работи гласува "за" приемането на Хърватия в Шенгенското пространство и отхвърли предложението за присъединяване към Шенген на България и Румъния. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“