Великобритания  отмени санкциите срещу руския милиардер Олег Тинков

Великобритания  отмени санкциите срещу руския милиардер  Олег Тинков

Великобритания  отмени санкциите срещу руския милиардер Олег Тинков. Припомняме, че за отмяна на санкциите срещу бизнесмена пред властите в Обединеното кралство се застъпи лично британският милиардер и основател на Virgin Group Ричард Брансън с писмо до британското външон министерство.

Руският милиардер бе включен в санкционен списък, включващи изземване на активи и забрана за предоставяне на доверителни услуги.

На 1 март 2022 г. Олег Тинков, обръщайки се към британските власти, каза, че е съгласен с решението за налагане на санкции срещу онези, които подкрепят руската инвазия в Украйна, но самият той не е един от тях. 

През октомври миналата година милиардерът обяви, че се отказва от руското си  гражданство, тъй като не иска да бъде „свързан със случващото се“.

Обединеното кралство оправда решението да наложи санкции срещу Олег Тинков с това, че той е акционер в Tinkoff Bank, организация, работеща в „отрасъл със стратегическо значение“ за Русия, и в тови си качество  „е участвал в получаването на облаги или подкрепата на руското правителство“.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Лятото не е само сезон - то е двигател на по-високите печалби в някои бизнеси
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
Сръбските власти затвориха ресторант на световния режисьор Емир Кустурица в eтноселото Дървенград